Základné bunkové soli

Podľa Schüsslera sa úlohy minerálnych solí delia na stavebné a funkčné. Narušenie funkcií minerálnych solí a ich deficit v bunkách sú podstatou príčiny väčšiny chorôb. Obnovením zdravia buniek sa obnoví zdravie organizmu. Systém tkanivových solí Dr. Schüsslera spočíva v obnovení deficitu a funkcií jednotlivých minerálnych látok v bunkách. Ich podávaním v aktívnej a dobre vstrebateľnej forme sa tieto životne dôležité látky dostanú rýchlo do buniek. Tkanivové soli sú vyrobené postupom podobným homeopatickej príprave liekov. Na rozdiel od homeopatie je účinok tkanivových solí založený nielen na informácii, ktorá povzbudí bunky, aby mohli plniť svoje základné fyziologické úlohy, ale aj na vyrovnaní deficitu minerálnej soli v bunkách.

Tkanivové soli sú veľmi bezpečné prípravky, sú to látky, ktoré sa bežne nachádzajú v ľudskom organizme a ktoré sú spracované do formy minerálneho doplnku. Môžu sa kombinovať s inými liekmi a doplnkami a bezpečne užívať aj v tehotenstve a detskom veku.

Ďalšie informácie nájdete aj v letáku na stiahnutie.


KALI PHOS

Kalium phosphoricum (lat.) · Potassium phosphate (ang.)
Chemický vzorec: KH2PO4

Energia. Základný prostriedok proti únave, syndrómu vyhorenia, poruchám krátkodobej pamäte, duševnej a fyzickej vyčerpanosti. Pomáha pri nedostatku spánku a psychickom strese. Podporuje optimizmus, pocit pokoja, koncentráciu a pamäť. Pomáha študentom v skúškovom období, manažérom v hektickom období, ženám na materskej dovolenke, ďalej pri depresii, apatii, podráždenosti, hyperaktívnej mysli, zúfalstve, úzkostných stavoch, strachu a iných psychických problémoch. Tonikum pri rýchlych a intenzívnych situáciách. Súčasť bojovej trojkombinácie (Kali phos – Ferr phos – Nat mur). Výborný prostriedok na prekonanie silného stresu, šoku, plačlivosti Posilňuje odolnosť mozgových a nervových buniek voči toxínom. Podpora regenerácie a vitality pre mozog a senzorické nervy.

Celý článok…


NAT SULPH

Natrium sulfuricum (lat.) · Sodium sulphate (ang.)
Chemický vzorec: Na2SO4

Detoxikácia pečene, lymfatického systému a čriev. Vylučuje nadbytočnú vodu spolu s toxínmi z organizmu. Pomáha pri svrbení kože, chronickom zahlienení, solárnej alergii, plynatosti, dyspepsii, mokvavom ekzéme, mokvajúcich vredoch predkolenia, vyrážkach s vodnatým obsahom, opakovaných migrénach (bolesti sú v záhlaví), pri vredoch predkolenia, predmenštruačnom syndróme. Podporuje správnu funkciu, regeneráciu a detoxikáciu pečene poškodenej toxínmi, antikoncepciou, alkoholom, liekmi, po antibiotikách, pri hepatitíde a pod. Podporuje vylučovanie žlče. Vhodný prostriedok pri vírusových ochoreniach.

Celý článok…


KALI MUR

Kalium chloratum, Kalium muriaticum (lat.) · Potassium chloride (ang.)
Chemický vzorec: KCl

Regulácia fibrínu. Podporuje riedenie krvi, znižuje riziko trombózy, podporuje rozpúšťanie trombov. Pomáha pri hromadení fibrínu, fibrózach, cystách, myómoch, ďalej pri kožných výrastkoch a zrastoch. Pomáha predchádzať tvorbe stuhnutých a nepekných jaziev. Dôležitý minerál pre sliznice priedušiek. Je biochemickým prostriedkom pre druhé štádium zápalu – opuch a biely fibrínový hlien. Pomáha rozpúšťať a vstrebať hustý hlien, uľahčuje vykašliavanie. Vhodný prostriedok pre fajčiarov alebo pri zahlienení v dôsledku nadmernej konzumácie mliečnych výrobkov. Posilňuje sliznice priedušiek po opakovaných infekciách.

Celý článok…


CALC FLUOR

Calcium fluoratum, Calcarea fluorica (lat.) · Calcium fluoride (ang.)
Chemický vzorec: CaF2

Elasticita a odolnosť. Má vzťah ku keratínu. Nedostatok sa prejaví jeho hromadením na povrchu kože, zhrubnutou kožou a prasklinami na koži a slizniciach. Vďaka veľkej tvrdosti a odolnosti voči kyselinám chráni celistvosť povrchov kostí, pokožky, stien ciev, zubnej skloviny a sliznice žalúdka. Zlepšuje elasticitu ciev, šliach a pokožky.

Celý článok…


MAG PHOS

Magnesium phosphoricum (lat.) · Magnesium phosphate (ang.)
Chemický vzorec: MgHPO4

Relaxácia svalov a nervov. Reguluje elektrické napätie nervov. Pomáha pri dlhodobom strese a nervovom vyčerpaní, pri pocite vnútorného nervového napätia a neistoty, pri nespavosti, neuróze a tréme. Podporuje dlhodobú pamäť. Pomáha pri kŕčoch hladkej svaloviny a pri kolikových bolestiach (prudké, prerušované, migrujúce bolesti bez zápalu, pri ktorých úľava nastáva teplom), ďalej pri bolestivom nadúvaní, poruchách motility čriev, seknutí v krížoch, spastickom kašli, tikoch a nekontrolovaných pohyboch, syndróme nepokojných nôh, tetánii, pažravosti (prejedaní sa pri strese), pri menštruačných bolestiach, v počiatočnom štádiu migrény, pri neuralgiách, tvárových bolestiach. Vhodný ako akútny liek na kŕče končatín.

Celý článok…


KALI SULPH

Kalium sulfuricum (lat.) · Potassium sulphate (ang.)
Chemický vzorec: K2SO4

Bunkové dýchanie a vnútrobunková detoxikácia. Podporuje okysličovanie tkanív a funkciu sliznice. Pomáha pri klaustrofóbii, pocite dusenia a nedostatku kyslíka, „depresii neskorého popoludnia“, túžbe po čerstvom vzduchu, neznášanlivosti zatvorených miestností s vydýchaným vzduchom a pod. Regeneruje vnútrobunkový antioxidačný systém. Antioxidant pri chronických zápaloch, všetkých autoimunitných ochoreniach a rakovine – prevencia. Pomáha pri obnove chronicky zapálenej alebo olupujúcej sa koži. Podporuje trávenie a činnosť pankreasu. Spolu s Nat sulph detoxikuje pečeň a zlepšuje jej metabolické funkcie.

Celý článok…


NAT PHOS

Natrium phosphoricum (lat.) · Sodium phosphate (ang.)
Chemický vzorec: Na2HPO4

Rovnováha pH. Metabolizmus cukrov a tukov. Pomáha vylučovať kyseliny obličkami a žalúdočnou sliznicou. Podporuje činnosť pečene, trávenie pri prekyslení organizmu (popri diéte), dyspepsii, bolestiach žalúdka, gastritíde, potravinovej intolerancii a zastavenom trávení. Podporuje metabolizmus tukov a cukrov. Pomáha pri neprekonateľnej túžbe na sladké, pri zvýšenom cholesterole a triglyceridoch, steatóze, tvorbe lipómov, chronickom zápale kĺbov, mykóze, ateroskleróze, mastnej pleti, chronickom akné, zvracaní žalúdočných kyselín a tučnote. Podporuje chudnutie popri diéte a pohybe. Je základným prostriedkom na detoxikáciu lymfy po chorobe, pri vleklých a vracajúcich sa infekciach, pri chronicky zväčšených uzlinách, chronicky zväčšenje nosnej mandli u detí a chrápaní.

Celý článok…


CALC SULPH

Calcium sulfuricum, Calcarea sulfurica (lat.) · Calcium sulphate (ang.)
Chemický vzorec: CaSO4

Detoxikácia tkanív. Podporuje činnosť pečene, spriechodňuje a čistí tkanivá, lymfatický systém, dáva do pohybu toxíny a odpadové látky. Prostriedok proti chronickej tvorbe hnisu.

Celý článok…


SILICEA

Silicea (lat.) · Silica (ang.)
Chemický vzorec: H2SiO3

Pevnosť kolagénovej štruktúry. Pomáha udržiavať pevné a zdravé spojivové tkanivá, kožu, vlasy a nechty, kĺby, chrupavky, väzivá, platničky. Chráni nervy, posilňuje ich ochranné vrstvy. Pomáha pri lámavosti ciev, sklone k modrinám. Prevencia vzniku strií. Čistí a posilňuje pevnosť tkaniva pri infiltrovaných a uzatvorených ložiskách hnisu, pri hnisavej angíne, abscesoch, jačmeni, pri aterosklerotických zmenách ciev, kalcifikátoch v kĺboch, zápaloch a bolesti kostí a zubov, zápale nechtového lôžka, rozsiahlych modrinách, pri atopickom ekzéme s jemnou a citlivou pokožkou, mykóze, zápale a zväčšení prostaty, upchatých slzných kanálikoch a pod. Pomáha popri Calc phos pri silnej osteoporóze, hojení komplikovaných zlomenín a artróze. Ďalej pomáha pri hernii, kŕčových žilách, vypadávaní vlasov, pri zapáchajúcom potení, pri nervovej precitlivelosti (napr. na spln a elektromagnetické žiarenie). Má omladzujúci a liftingový účinok.

Celý článok…


CALC PHOS

Calcium phosphoricum (lat.) · Calcium phosphate (ang.)
Chemický vzorec: CaHPO4

Metabolizmus bielkovín a vápnika. Dôležitá soľ pre bunkové delenie, rast, pevné kosti, zdravú kostnú dreň a zuby. Detská soľ – podpora vo fáze intenzívneho rastu detí, v tehotenstve a pri dojčení. Pomáha pri vychudnutí, pri rekonvalescencii po ťažkej chorobe, nechutenstve a pomalom raste u detí. Uvoľňuje zvýšené svalové napätie, stuhnuté svaly, stuhnuté trapézy.

Celý článok…


NAT MUR

Natrium chloratum, Natrium muriaticum (lat.) · Sodium chloride (ang.)
Chemický vzorec: NaCl

Hydratácia buniek a regulácia vody. Dehydratácia predstavuje dnes oveľa väčší problém než si uvedomujeme. Nat mur pomáha pri všetkých prejavoch dehydratácie: vysychanie kĺbov a platničiek (praskanie v kĺboch), suché oči, pálivá bolesť očí a slizníc, suchá koža a sliznice, vodnatý sekrét z nosa, tečúce slzy, suché zdurené sliznice, strata čuchu a chuti, sucho v ústach, stály smäd, slané alebo vodnaté masívne potenie alebo neschopnosť potiť sa, vodnaté zvracanie (žalúdok ako na vode), vodnaté hnačky, časté močenie a problémy s močením, časté zápaly močových ciest, nutkanie na močenie, pri úpale, suchom dráždivom kašli bez zápalu. Podporuje činnosť obličiek, ktoré regulujú vodu v tele. Pomáha pri ďalších ochoreniach v súvislosti s narušeným pohybom vody (spolu s Mag phos) – vysoký krvný tlak, glaukóm, histamínová intolerancia, silné potenie v klimaktériu. Podporuje regeneráciu kĺbov a platničiek a tvorbu vitálneho tepla pri zimomrivosti. Pomáha v prevencii alergií a spolu s Calc phos a Zincum pri alergických prejavoch: vodnatý sekrét, pálenie a suchosť slizníc, silný opuch, senná nádcha. Dôležitá soľ pre regeneráciu, ochranu a hydratáciu slizníc, najmä žalúdočnej a prinosových dutín. Prostriedok proti únavovému syndrómu – celodenná únava, otupelosť, problémy s ranným vstávaním, spánok je neosviežujúci. Je súčasťou bojovej trojkombinácie Kali phos – Nat mur – Ferr phos.

Celý článok…


FERR PHOS

Ferrum phosphoricum (lat.) · Iron phosphate (ang.)
Chemický vzorec: Fe2P2O7

Zápal, imunita, metabolizmus železa. Prvá pomoc pri zápale, zvýšenej teplote a krvácaní. Posilňuje imunitu pri častých infekciách. Prostriedok na prvé štádium infekčných (najmä bakteriálnych) aj neinfekčných zápalov alebo pre akútne zhoršenie chronických zápalov (bolesť, zápal, zvýšená teplota, začervenanie, prekrvenie, suchosť slizníc). Prostriedok proti chronickej únave. Súčasť bojovej trojkombinácie.

Celý článok…